Hogyan valósítsunk meg ötletünket blokkláncon?
Elérhető dátum és regisztráció:
2025. február 5-7.
Formátum:
személyes vagy online 3×6 óra
Nyelv:
angol
Tandíj:
később tesszük közzé
Tanfolyamunkban bemutatjuk, hogyan lehet az ötlettől a megoldásig eljutni blokklánc alapú technológiákkal. Példákon keresztül bemutatjuk, miben speciális egy blokklánc alapú projekt, és hogyan segítheti a blokklánc az üzleti ötletek megvalósítását. Üzleti használati esetek és blokklánc megoldási minták áttekintésén keresztül mutatjuk be, miben segíthet a blokklánc, legyen szó akár elosztott adattárolásról, több partner közti együttműködésről, létező rendszerek integrációjáról vagy folyamatok áttervezéséről és digitalizációjáról.
A résztvevők által hozott ötletekből kiindulva, azok elemzésével és közös továbbgondolásával segítjük az elméleti ismeretek későbbi gyakorlati hasznosulását, eljutva egészen egy magas szintű projekttervig.
A tanfolyamot a BME, a KIFÜ és az EIT Digital kínálja a SME4DD EU projekt keretében. A projekt során további blokklánc kurzusokat is kínálunk, amelyek középpontjában a projektmenedzsment, az IT tervezés és fejlesztés, valamint a rendszermérnöki szempontok állnak.
Bemutatjuk a blokklánc projektek főbb típusait és lehetőségeit, saját prototípus építésétől kezdve nagy beszállítói láncokba történő belépésig.
Mire készít fel a képzés?
A tanfolyamot azoknak ajánljuk, akik blokklánc alapú projektek megvalósítását tervezik, vagy csak szeretnék átlátni és megérteni, hogyan működhet egy ötlet megvalósítása blokkláncon:
Dr. Kocsis Imre, blockchain labor vezető, egyetemi docens
Kritikus Rendszerek Kutatócsoport, BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék
Dr. Gönczy László, szenior blockchain szakértő, egyetemi docens
Kritikus Rendszerek Kutatócsoport, BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék