Hogyan építsünk blokkláncon új üzleti együttműködéseket?
Elérhető dátum és regisztráció:
2024. december 9.
Regisztráció
Formátum:
hibrid
Nyelv:
magyar
Tandíj:
Ingyenes
A blokklánc-alapú technológiák megjelenése forradalmi változást jelent az üzleti lehetőségek terén. Ezért egyre több iparágban „blokkláncosítanak”, azaz fokozatosan vezetik be ezt az innovatív technológiát vállalati megoldásokba, költségcsökkentés, hatékonyságjavítás és új üzleti lehetőségek kiaknázása céljából.
A „Blokklánc kisvállalatoknak” tanfolyam célja a blokkláncok kisvállalkozási és közszférában történő alkalmazásának gyakorlatorientált és közérthető bemutatása – műszaki előképzettség igénye nélkül. A tanfolyamot a BME és az EIT Digital kínálja a SME4DD EU projekt keretében. A projekt során további, blokklánc kurzusokat is kínálunk, amelyek középpontjában a projektmenedzsment, az IT tervezés és fejlesztés, valamint a rendszermérnöki szempontok állnak.
A kurzus során áttekintjük a blokkláncok alapjait és bemutatjuk, milyen tipikus szolgáltatások és együttműködések „blokkláncosíthatóak” a legjobban, különös tekintettel az ismert kisvállalati használati esetekre, legyen szó akár saját blokklánc alkalmazás megvalósításáról, akár egy nagyobb rendszerhez történő integrációról.
*A kurzus előtt rövid kérdőíves felmérést végzünk, ennek alapján választunk egy bemutatott “blokklánc sztorit” korábbi munkáinkból (példák: szervezetek közötti dokumentumkezelő folyamatok, okos közüzemi mérők adatainak kezelése, szerzői jogok kezelése).
Mire készít fel a képzés?
A tanfolyamot mindenkinek ajánljuk, aki szeretne belépni a blokklánc alapú alkalmazások világába – akár az üzleti innováció, akár a személyes fejlődés lehetőségét keresve:
Dr. Kocsis Imre, blockchain labor vezető, egyetemi docens
Kritikus Rendszerek Kutatócsoport, BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék
Dr. Gönczy László, szenior blockchain szakértő, egyetemi docens
Kritikus Rendszerek Kutatócsoport, BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék