NI4OS-EUROPE
Az EOSC – Európai Nyílt Tudományos Együttműködés az elektronikus és kutatási infrastruktúrák szövetségi, nyílt kutatást támogató adatkezelési és szolgáltatási együttműködése, célja egy versenyképes adat- és tudásgazdaság kiépítése Európában.
A projekt fontos célkitűzése, hogy támogatást nyújtson az egyes országokban az EOSC szolgáltatók körébe belépni kívánó kutatási területen működő, generikus (HPC, HTC, PaaS, adattárolás és adatmenedzsment) és tematikus szolgáltatóknak, repozitóriumoknak (adatok, publikációk, kódok). Amennyiben úgy gondolja, hogy tudományos szolgáltatásaival szívesen csatlakozna a kezdeményezéshez, kérjük, tanulmányozza át az alábbi tájékoztatást és lépjen velünk kapcsolatba!
A nyílt tudomány (Open Science) új lehetőségeket és kihívásokat jelent az oktatási és kutatási közösségek számára, különösen a kutatási adatok kezelése terén. A FAIR-alapelvek célja, hogy a tudományos adatok kereshetővé (Findable), hozzáférhetővé (Accessible), interoperábilissá (Interoperable) és újrafelhasználhatóvá (Reusable) váljanak. A projekt további célja, hogy a kutatói közösségekben megismertesse az EOSC – Európai Nyílt Tudományos Együttműködésben rejlő lehetőségeket.
Az írásos anyagok mellett webináriumokon és tréningek formájában szeretnénk eljuttatni az Open Science és az EOSC együttműködés lehetőségeit a közösségekhez.
Kövessék figyelemmel eseményeinket!
Fontos, hogy jobban megismerjük a kutatók és egyéb felhasználói körök véleményét, igényeit, e célból kötetlen kerekasztal beszélgetéseket, interjúkat szervezünk.
Örülnénk, ha az Önök közösségét is megismerhetnénk, várjuk megkeresésüket!
Szeretnék többet megtudni az EOSC előnyeiről
Legyen Ön is EOSC Champion!
Szeretnénk a projekt során megismerkedni olyan különböző szakterületeken tevékenykedő magyar kutatókkal, tudományos szolgáltatókkal, akik támogatják a Nyílt Tudomány ügyét és szívesen megosztanák ezzel kapcsolatos elképzeléseiket, eddigi sikereiket szélesebb körben is.
A megosztás lehet kerekasztal beszélgetések, előadások, interjúk formájában, illetve írásban cikkek révén.
A találkozók, előadások, interjúk felkerülhetnek a KIFÜ által működtetett Videotorium videomegosztó rendszerbe, így még szélesebb körben népszerűsíthetők.
Ha az eddigiek alapján kedvet érez, hogy a Nyílt Tudományhoz kapcsolódó sikereit, elképzeléseit még többen megismerjék, keressen bennünket!