Elosztott főkönyvi rendszerek és okosszerződések fejlesztése Hyperledger Fabric használatával
Elérhető dátum és regisztráció:
2024. november 11–29. minden hétfőn és pénteken
Regisztráció
Formátum:
kevert: előadás, gyakorlat, egyéni felkészülés
Nyelv:
angol
Tandíj:
pilot képzés – térítésmentes
Napjaink rohamosan fejlődő digitális környezetében a blokklánc forradalmi technológiaként jelent meg, amely biztonságos és transzparens megoldásokat kínál a különféle üzleti folyamatokhoz. A Hyperledger Fabric egy többek között skálázhatóságáról, bizalmasságot támogató funkcióiról és moduláris felépítéséről ismert szervezetközi blokklánc keretrendszer: ideális választás a blokklánc alapú megoldásokat bevezetni kívánó vállalkozások számára.
A Hyperledger Fabric blokklánc platformot és az okosszerződések (chaincode) fejlesztését bemutató átfogó tanfolyamunkat kifejezetten kis- és középvállalkozások munkatársainak alakítottuk ki.
Tanfolyamunk segít azoknak a szervezeteknek, akik saját fejlesztésben gondolkodnak, Hyperledger Fabric fejlesztésben terveznek részt venni, vagy szeretnék cégüket felkészíteni a világ 100 legnagyobb vállalata által leggyakrabban használt blokklánc technológia alkalmazására.
A tanfolyam során lehetősége nyílik annak elsajátítására, hogy hogyan használhatja ki a Hyperledger Fabric blokklánc platformban rejlő teljes potenciált, és jártasságot szerezhet az okosszerződés-fejlesztésben. Akár tapasztalt fejlesztő, akár csak ismerkedik a blokklánc technológiával, moduláris tananyagunk felvértezi Önt a Hyperledger Fabric képességeinek hatékony kihasználásához szükséges ismeretekkel és készségekkel. A Fabric alapelveinek és konszenzus-mechanizmusának megértésétől kezdve az okosszerződések jogosultságkezelt hálózaton történő telepítéséig megismeri a robusztus és biztonságos blokklánc alkalmazások építésének gyakorlatát, melyet vállalata egyedi igényeihez igazíthat.
A tanfolyamot műszaki szakembereknek, elsősorban fejlesztőknek és tervezőknek ajánljuk, függetlenül attól, hogy van-e tapasztalatuk a blokklánc technológiák területén. A tanfolyam célja, hogy a résztvevőket felvértezze a Hyperledger Fabric és az okosszerződések potenciáljának kiaknázásához szükséges készségekkel, függetlenül a blokkláncos előképzettségüktől. Akár tapasztalt fejlesztő, aki tovább szeretné képezni magát e területen, akár rendszertervező, aki lehetőséget lát a blokkláncnak a meglévő rendszereibe való integrációjában, ez a tanfolyam átfogó tanulási lehetőséget biztosít Önnek.
A tanfolyam javasolt célközönsége…
Alapszintű jártasság IT rendszerek fejlesztésében és üzemeltetésében.
A kurzus hatékony követéséhez előnyös alapvető Linux és Docker ismeretekkel, valamint alapfokú Java/JavaScript/Golang tapasztalatokkal rendelkezni (a három programozási nyelv közül egy, a tanfolyam során okosszerződések fejlesztését ezen nyelveken lehet kipróbálni).
Dr. Kocsis Imre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Mesterséges Intelligencia és Rendszertervezés Tanszékének docense, valamint a Kritikus Rendszerek Kutatócsoport blokklánc laboratóriumának vezetője. Fő kutatási területei a blokklánc-alapú alkalmazások rendszertervezése és teljeskörű ellenálló képességük biztosítása.
Vezeti a BME részvételét a Linux Alapítvány Decentralized Trust alapítványában, valamint a magyar Blockchain Koalíció oktatási munkacsoportját.
Kritikus Rendszerek Kutatócsoport, BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék
Dr. Klenik Attila a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen doktorált, a blokklánc és az elosztott főkönyvi technológia szakértője. Kutatási területei közé tartozik a teljesítménymodellezés és rendszerek megbízhatóságra tervezése. Akadémiai szaktudása mellett többéves ipari tapasztalattal rendelkezik az e területen alkalmazott megoldások tervezésében és megvalósításában.
Péter Bertalan Zoltán, mérnökinformatikus doktorandusz a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. Elsődleges kutatási területei az elosztott főkönyvi rendszerek és blokkláncok, illetve ezek szolgátatásbiztonságra tervezése.