Budapest, Magyarország
+06 48 48 87 40

Oktatási intézmények és IKT vállalkozások közötti együttműködés ösztönzése és támogatása

  • Projekt azonosító száma: GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001
  • Projekt címe: Oktatási intézmények és IKT vállalkozások közötti együttműködés ösztönzése és támogatása (Programozd a jövőd!)
  • Kedvezményezett neve: Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (konzorciumvezető)
  • Konzorciumi tagok: Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) (jogutód: Gazdaságfejlesztési Minisztérium), Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ), Széchenyi István Egyetem (SZE)
  • Szerződött támogatás összege: 10,110 Mrd Forint
  • A támogatás mértéke: 100%
  • A projekt befejezési dátuma: 2023. augusztus 31.
A Széchenyi 2020 keretében valósult meg.

A „Programozd a jövőd” elsődleges célja az volt, hogy minél több fiatal folytassa felsőoktatási tanulmányait valamelyik informatika szakon, és minél több szakképzett fiatal kezdje meg pályafutását IT területen, hozzájárulva ezzel az ország versenyképességéhez.

A projekt a felsőfokú informatikai képzésekben rejlő lehetőségekről szóló pályaorientációs előadásain a projekt 5 éve alatt közel 250 intézményben, 17.500 diák vehetett részt. A szakma alapjaival összesen 380 előadás alkalmával további húszezer általános iskolás is megismerkedhetett, Az utazó IT turnébusz 101 állomásán pedig 13.000 diák interaktív informatika órán gyarapíthatta tudását.

A programnak köszönhetően sikerült a munkaerőpiaci igényeket és elvárásokat beépíteni a felsőfokú informatikai képzésekbe. Huszonegy egyetemmel együttműködve kerültek átadásra elektronikus tananyagok és képzési csomagok.

A projekt 22 magyarországi egyetemmel kötött együttműködési megállapodást, annak érdekében, hogy az egyetemi hallgatók a legkeresettebb képzési csomagokhoz térítésmentesen hozzájussanak. Ezt a célt szolgálta a program vendégoktatói bázisa is, amelynek keretében piaci szakemberek tartottak vendégoktatásokat a felsőoktatási intézményekben. A gyakornoki program pedig arra szolgált, hogy az egyetemi hallgatók profi informatikai cégeknél – fizetésért – szerezhessenek gyakorlatot tanulmányaik végzése során.

A Program pillérei:

  • I. pillér (tudásbázis): az informatikai oktatás megújítását támogató tudásbázis. Olyan kutatás, felmérés és adatgyűjtés valósul meg, ami nemzetközi és hazai jó gyakorlatok feltárásával lehetővé teszi az informatikai munkaerőpiaci igények felmérését és a beavatkozások tervezését.
  • II. pillér (együttműködés): a képző intézmények és a környezetükben működő IKT vállalkozások közötti együttműködések. Olyan vállalati együttműködések valósulnak meg felsőoktatási intézmények bevonásával, amelyek növelik a képzések munkaerőpiaci relevanciáját és csökkentik a lemorzsolódást.
  • III. pillér (motiváció): az informatikai szakmák társadalmi-gazdasági elismertségének és népszerűségének növelése. Olyan, elsősorban BTL akciók valósulnak meg, amelyek az informatikai szakmák bemutatásával elősegítik a pályaorientációt a pályaválasztás előtt állók körében.
  • IV. pillér (kommunikáció): a projekt tevékenységeit támogató kommunikációs kampányok, amelyek fő célja a szemléletformálás, az informatikai szakmák népszerűsítése.
  • V. pillér (élményközpontok): az informatikai pálya megismerését, népszerűsítését segítő demonstrációs- és élményközpontok létrehozása, amik az informatikai szakmák élményszerű bemutatását szolgálják

A projektről bővebben a projekt honlapján a http://programozdajovod.hu/  és a Facebook-oldalán: Programozd a jövőd

A GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 projekt az Európai Unió társfinanszírozásával valósult meg.